Zhvillimi i softuerit të “Samsung Galaxy Z Fold 4” dhe “Galaxy Z Flip 4” pritet të vijë në muajin e ardhshëm

Samsung Galaxy Z Fold 4 dhe Z Fild 4 janë shumë afër prezantimit të tyre zyrtar të telefonave të rinjë

Galaxy Z Fold 4 , Galaxy Z Flip 4

Jemi vetëm disa muaj përpara se Galaxy Z Flip 4 dhe Z Fold 4 të zbulohen nga Samsung, dhe duket se e gjithë makina po rrotullohet me frekuencë të plotë në përgatitje për lëshimin. Përbërësit për pajisjet e palosshme të Samsung thuhet se janë tashmë në prodhim masiv, ndërsa telefonat do të fillojnë të montohen në fillim të korrikut, dhe tani SamMobile raporton se softueri për dy telefonat e ardhshëm po bashkohet gjithashtu nga brenda.

Zhvillimi i softuerit ndodh kur kompania është pothuajse gati të lançojë një produkt të ri, që do të thotë se Galaxy Z Fold 4 dhe Z Flip 4 janë afër daljes për publikun.

Z Flip 4 do të ketë një sensor gjurmësh gishtash të ngulitur brenda butonit të energjisë në anën e pajisjes, ashtu si paraardhësit e tyre. Përveç kësaj, thuhet se ka më shumë kapacitet baterie se paraardhësi i tij, që do të thotë se jeta e baterisë do të shpresojmë të jetë më e mirë në gjeneratën më të re Z Flip 4. Dhe sigurisht, fuqizimi i pajisjes do të jetë Snapdragon 8 Plus Gen 1. Z Flip 4 do të duket shumë ngjashëm me paraardhësin e tij.

Dizajni i Samsung Galaxy Z Flip 4,:

Sipas një postimi në Twitter nga ‘Ice universe’, telefoni i avancuar i palosshëm Samsung Galaxy Z Flip 4 do të ketë një vijë më pak të cekët të ekranit në krahasim me celularin Galaxy Z Flip 3.

Sa i përket specifikimeve, Samsung Galaxy Z Flip 4 raportohet të ketë një ekran Super AMOLED 6.7 inç me një shpejtësi rifreskimi 120 Hz në brendësi dhe një ekran të jashtëm Super AMOLED 2.1 inç.

Dizajni i Samsung Galaxy Z Fold 4,:

Samsung Galaxy Z Fold 4 pritet të vijë me një ekran të brendshëm 7.6 inç QXGA AMOLED, me një shpejtësi rifreskimi 120 Hz dhe një ekran mbulesë HD+ AMOLED 6.2 inç me një shpejtësi rifreskimi 120 Hz.

Me çmimet që raportohet se fillojnë nga më pak se 999 dollarë për Z Flip 4 dhe më pak se 1,799 dollarë për Z Fold 4, trupat e ardhshme të “Samsung” po formohen si pajisjet mjaft intriguese që sigurisht do të ndihmonin në shtytjen e adoptimit global të palosshëm në lartësi të tjera.

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika