Zidane pritet të bëhet trajneri i Bayernit

Zidane thuhet se është gati të bëhet trajneri i ardhshëm i Bayern Munich, me një marrëveshje për francezin që thuhet se është “praktikisht e përfunduar”

Zinedine Zidane

Zinedine Zidane, legjenda e futbollit dhe ish-trajneri i Real Madridit, po shikohet si kandidati kryesor për të marrë udhëheqjen e Bayern Muenchenit në Bundesligën gjermane.

Marrëveshja midis Zidanit dhe klubit bavarez është në fazën e fundit të finalizimit, duke filluar nga sezoni i ardhshëm.

Kjo lëvizje vjen pasi kandidati tjetër i mundshëm, Julian Nagelsmann, ka rinovuar kontratën me Gjermaninë deri në vitin 2026.

Sipas Mundo Deportivo, Zidane është “një hap larg” që të bëhet shefi i ri i Bayernit.

Thomas Tuchel ka njoftuar tashmë se ai do të tërhiqet në fund të sezonit – potencialisht me një fitore të Ligës së Kampionëve nën rripin e tij, pasi udhëhoqi Harry Kane dhe Co deri në gjysmëfinale të atij kompeticioni.

Megjithëse Zidane, 51-vjeçari, nuk ka drejtuar asnjë skuadër që nga viti 2021, përvoja e tij si trajner i Real Madridit e bën atë një zgjedhje të fortë për Bayernin.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika