Zjarr në Klinikën e Psikiatrisë në QKUK, dyshohet se një pacient ka humbur jetën

Një pacient dyshohet se ka mbetur i vdekur dhe tre punëtorë shëndetësor janë asfiksuar por janë në gjendje të mirë shëndetësore nga zjarri që shpërtheu gjatë natës në shërbimin emergjent të Klinikës së Psikiatrisë në QKUK

Një pacient i Klinikës së Psikiatrisë ka vdekur si pasojë e një zjarri që ka ndodhur në një nga dhomat e kësaj klinike pas mesnatës.

Gazeta Shneta ka raportuar se edhe tre punëtorë shëndetësorë janë asfiksuar, por fatmirësisht janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Sipas kësaj gazete ,thuhet se pacienti me sëmundje psikiatrike ishte i hospitalizuar në klinikë. Ai kishte dalë nga klinika në orët e vona të së mërkurës, ndërsa më vonë ishte sjellë nga Policia e Kosovës në emergjencën e Klinikës së Psikiatrisë.

Ende nuk dihet se si është shkaktuar zjarri.

Portali Dukagjini ka provuar të kontakojë me Policinë e Kosovës për të konfirmuar rastin, por të njëjtit deri më tash nuk janë përgjigjur.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika