Zjarr në një hekurishte në Mitrovicë, zjarrfikësit lokalizojnë zjarrin(VIDEO)

"Njësia e zjarrfikësve në Mitrovicë është lajmëruar prej një qytetari rreth orës 17:51. Që ka shpërthyer zjarri në një hekurishte, pronë e qytetarit me inicialet R.H"

Një hekurishte në Mitrovicën e Jugut afër stacionit të trenit është përshirë nga flakët, ku si pasojë janë djegur disa vetura të vjetra dhe gjëra të ndryshme që gjendeshin aty.

Këtë e ka konfirmuar për Dukagjinin komandanti i brigadës së zjarrfikësve në Mitrovicë, Tahir Mikullovci, i cili ka bërë të ditur se zjarri është lokalizuar. Duke theksuar se rreziku është kaluar.

“Njësia e zjarrfikësve në Mitrovicë është lajmëruar prej një qytetari rreth orës 17:51. Që ka shpërthyer zjarri në një hekurishte, pronë e qytetarit me inicialet R.H.. Sipas qytetarit, janë djeg disa automjete te vjetra, disa më të reja dhe disa gjëra të ndryshme. Afër stacionit hekurudhor ku ka qenë. Zjarri është lokalizuar dhe pritet të likuidohet tërësisht, nuk ka më rrezik. Në vendin e ngjarjes janë tri automjete dhe gjashtë pjesëtarë të zjarrfikësve”, ka thënë Mikullovci.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika