Zjarr në Prishtinë, digjet një shtyllë elektrike pranë Muzeut Etnologjik

Një shtyllë elektrike në Prishtinë, afër Muzeut Etnologjik, është përfshirë nga zjarri, mbrëmjen e së mërkurës.

Ekipet e zjarrfikësve kanë reaguar menjëherë dhe kanë arritur të lokalizojnë zjarrin.

Malë Gashi, përfaqësues i Brigadës së Zjarrfikësve në Prishtinë, ka bërë të ditur për Dukagjinin, se janë djegur dy apo tre ora të rrymës.

“Ekipet e zjarrfikësve kanë qenë në vendin e ngjarjes, tashmë e kanë shuar zjarrin. Aty janë përfshirë nga flaka 2 apo 3 ora të rrymës elektrike dhe disa tela në shtylla”, ka thënë ai.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika