Zjarri në një depo në Çagllavicë, s’ka të lënduar – vetëm dëme materiale

Nga shpërthimi i zjarrit në depon e pajisjeve shëndetësore në Çagllavicë, në rrugën Prishtinë - Ferizaj, deri më tani nuk raportohet për të lënduar dhe ka vetëm dëme materiale

Dukagjini ka raportuar më herët për shpërthimin e zjarrit në depon e pajisjeve shëndetësore në Çagllavicë.

Lexo më shumë: Shpërthen zjarri në depon e pajisjeve shëndetësore në Çagllavicë

Tashmë lajmin për Dukagjinin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ahmeti ka thënë se në vendngjarje janë zjarrfikësit dhe policia, të cilët po merren me rastin, dhe se referuar të dhënave aktuale, nga zjarri janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

“Sot rreth orës 10:00 kemi pranuar informatën për një incident zjarri në një objekt në rrugën Prishtinë – Ferizaj. Në vendngjarje janë zjarrfikësit dhe policia, të cilët po merren me rastin. Bazuar në të dhënat e deritanishme janë shkaktuar vetëm dëme materiale”, ka thënë Ahmeti.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika