Zogaj: Qytetarët të kenë kujdes nga drunjtë për shkak të stuhisë

Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj ka bërë thirrje qytetarëve të kenë kujdes në rrugë, pasi që një person ka humbur jetën si pasojë e rrëzimit të një lisi në qytetin e Prishtinës, ndërsa një tjetër ka mbetur i lënduar

Prishtinë, rruga "Vaso Pasha", (vendi i ngjarjes 06.06.2022)

Të hënën e gjashtë majit në mesditë në Prishtinë si pasojë e kushteve atmosferike,  një person ka humbur jetën, ndërsa një tjetër  ka mbetur i lënduar. Ndërkaq, nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj, ka bërë thirrje në rrjetin e tij social ‘Facebook’, për qytetarët të cilët gjenden në qytetin e Prishtinës, të kenë kujdes nga drunjtë.

Nënkryetari i Prishtinës, Alban Zogaj ka thënë se qytetarët duhet të kenë kujdes në pjesët e qytetit që kanë drunj përreth për shkak të kushteve të këqija atmosferike.

Tutje ai ka thënë se “Ekipet tona të shpëtimit janë në terren dhe po merren me rastet e aksidenteve”.

Një person ka humbur jetën si pasojë e goditjes nga pema, për shkak të erërave të forta, ndërsa personi tjetër ka pësuar lëndime, por është jashtë rrezikut për jetën.

Një person humb jetën në Prishtinë si pasojë e rrëzimit të një lisi

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika