Zogaj: Sonte në orën 20:30, sheshi Skënderbeu pret koncertin “Ramë Lahaj & Friends”

Sonte në orën 20:30, në sheshin Skënderbeu do të zhvillohet koncerti "Ramë Lahaj & Friends" me artistë të njohur si Tenor Rame Lahaj, Soprano Yulia Suleimanova, Tenor Alessandro Safina dhe Baritoni Massimo Cavalletti, të udhëhequr nga dirigjenti Pier Giorgio Morandi. Ndërsa, nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, i ka ftuar qytetarët të bashkohen në këtë “muzikëmagjike” të këtij koncerti

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Alban Zogaj, ka njoftuar nëpërmjet një postimi në rrjetin social Twitter se sonte nga ora 20:30 minuta në sheshin koncertin “Ramë Lahaj & Friends”!.

Më tej, ai ka ftuar qytetarët të bashkëngjiten në këtë koncerte që sipas tij është “Muzikemagjike”.

“Bashkohuni me ne për një natë magjepsëse!”, ka shkruar Zogaj Twitter.

“Sonte në orën 20:30, sheshi Skënderbeu pret koncertin “Rame Lahaj & Friends”!”

“Me Tenor Rame Lahaj, Soprano Yulia Suleimanova, Tenor Alessandro Safina dhe Baritoni Massimo Cavalletti, të udhëhequr nga dirigjenti Pier Giorgio Morandi” , ka përfunduar nënkryetari i Prishtinës.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika