Zogiani mbron punësimet në KEK: Çudi sesi nuk u punësua një aktivist i Vetëvendosjes

Avni Zogiani, zyrtar i Vetëvendosjes

Avni Zogiani, ish- këshilltar i Agim Bahtirit, e quan fushatë raportimin për punësimin masiv të militantëve të Vetëvendosjes në Korporatën Energjetike të Kosovës ( KEK ), për çka Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nisur hetimet.

Zyrtari i VV-së, Avni Zogiani, është munduar të shpjegojë këtë situatë, duke pretenduar se të punësuarit kanë vetëm fotografi me figurat e njohura të Vetëvendosjes, por jo ndonjë lidhje të afërt.

Zogiani ka bërë një postim në të cilin akuzon mediat për raportimet për punësimet e fundit në KEK.

‘’Mbi punësimet në KEK! Fort djallëzore është kjo zhurma mediale e opozitare për punësimet në KEK.., e bëra një kërkim të emrave që tashmë janë publik! Disi, përton njeriu të shkruajë, për të treguar sa e pabazuar në realitet është si fushatë…!”, ka thënë Zogiani.

Ndër të tjerash, ai ka thënë se, nëse ka diçka të çuditshme, është se si u mundësua që nga 128 punësime nuk qëlloi të punësohet një aktivist ose një njeri që ka lidhje me VetëVendosjen, jo foto në FB.

‘’Veç një shembull sa për ilustrim, konsiderohet VV një person që derisa ka fituar VV ka qenë pjesë në struktura të një subjekti tjetër politik në Obiliq, e kur VV-ja ka ardhur në pushtet ka filluar të postojë foto në FB”, shkruan Zogiani.

Se a kanë gabime strukuturat udhëheqëse të korporatës, ai është shprehur duke thënë se duhej më shumë vëmendje rreth Komisionit të punësimeve, të cilët, poashtu, nuk kanë ndonjë lidhje me VV-në, edhe përkundër faktit se nga media dhe opozita po provohet të shiten si funksionarë të rëndësishëm të subjektit.

‘’Në gjithë këtë, është brengosëse fakti se fuqia propaganduese e medias dhe vullneti i opozitës për të rënë në gracka të këtilla, pa bërë përpjekjen më të vogël për t’i verifikuar raportimet e portaleve diabolike’’, është thënë në postimin e Zogianit.

Korporata Energjetike e Kosovës ( KEK )

Shija e redaktorit

KB Prishtina bëhet pjesë e garës më të re të...

Kryetari i Klubit të Basketbollit Prishtina, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se klubi i tij ka marrë ftesën për pjesëmarrje në garën më...

DokuFesti me turistët e huaj, infuzion për ekonominë e Prizrenit

Dhjetëra e mijëra vizitorë vendorë e ndërkombëtarë kanë shkelur rrugëve të qytetit të Prizrenit gjatë javës së fundit. Shkaku i këtij fluksi turistësh në kryeqytetin historik...

“You have no idea”, paradoksi i jetës së përditshme

Si të shprehim diçka që s’mund të thuhet? Si ta artikulojmë të paartikulueshmen? Si ta mendojmë të pamendueshmen? "You have no idea" (Ju s'e...

Më të lexuarat

Video ekskluzive nga incidenti në Pejë

Një zënkë verbale në mes të pronarëve të dy dyqaneve në qytetin e Pejës, ka dërguar deri te përdorimi i armës së zjarrit. Sipas burimeve...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika