Zvicra do përballet përsëri me Serbinë

Granit Xhaka

Edhe një përballje interesante.

Zvicra do takohet me Serbinë në kuadër të Ligës së Kombeve.

Herën e fundit këto dy skadra u takuan në botërorin e Katarit, ku Granit Xhaka me shokë triumfuan 2-3.

Helvetikët gjenden në Grupin A 4, së bashku me Spanjën, Danimarkën dhe Serbinë

Shija e redaktorit

Dita e Presidentit, Osmani me familjen e saj e shënon...

24 maji është Dita e Presidentit. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se kjo ditë është vendosur nga presidenti historik, Ibrahim Rugova. Osmani ka thënë...

“Në burgun e Dubravës kemi fjetur në qiell të hapur...

Ndonëse këmba e ushtarëve të NATO-s ende nuk kishte shkelur në Kosovë, vëzhguesit e tyre nga ajri e toka po mblidhnin informacione për terrorin...

“Dukagjini” dhe “Pearson Education” rrisin standardet në arsim, organizojnë trajnim...

Shtëpia botuese “Dukagjini”, në bashkëpunim me “Pearson Education”, organizojnë trajnimin njëditor të titulluar “Breathing New Life Into Our Lessons” për mësimdhënësit/et e gjuhës angleze....

Të fundit nga rubrika