Zvicra rikthen epërsinë

Kombëtarja e Zvicrës ka kaluar në epërsi 2:1 ndaj Kosovës, me Remo Freuler që goditi saktë në minutën e 79-të dhe pastja topi u devjiua nga Armir Rhamhami dhe përfudnoi në rrjetë.

Vedat Muriqi, në minutën e 65-të, shënoi për Kosovën, ndërkaq, edhe për golin e parë Freuler ishte kryesori, i cili shënoi në minutën e 14-të.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika