Zyrtare: Trajneri i Francës zgjat kontratën deri në vitin 2026

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka vazhduar kontratën e tij deri në vitin 2026, kështu u bë e ditur nga Federata Franceze e Futbollit

Didier Deschamps

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka vazhduar kontratën deri në vitin 2026, kështu ka bërë të ditur Federata Franceze e Futbollit.

Është thënë se Deschamps do të tërhiqej pas Kupës së Botës në Katar, por ai tashmë ka rënë dakord të mbetet në këtë rol edhe për tri vite e gjysmë, për t’u përfshirë në Kupën e Botës 2026 në Kanada, Meksikë dhe Shtete të Bashkuara.

Ndryshe, Deschamps ka fituar Kupën e Botës dhe Ligën e Kombeve në 11 vitet e tij në krye të Les Blues, e çoi Francën në finale në Katar, por që u mund me penallti nga Argjentina, pas një barazimi emocionues 3-3 pas kohës shtesë.

Kësisoj, Federata Franceze e Futbollit e ka lëshuar ​​një deklaratë të shtunën ku thuhej “Federata Franceze e Futbollit dhe Nowl Le Grawt, presidenti i saj, janë të kënaqur të njoftojnë zgjatjen e Didier Deschamps, në krye të skuadrës franceze deri në qershor 2026”.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika