Të Fundit

Von Cramon shpreh mirënjohjen për ushtarët e KFOR-it, kërkon dënimin e protestuesve që sulmuan ata

Përpos tri kërkesave të Bashkimit Evropian, raportuesja për Kosovën...

Lajçak dhe Escobar vizitojnë Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun...

Abdixhiku: Kjo është tradhti, autonomia ka emrin “Albin Kurti”

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku,...

Kurti ironizon me opozitën: Si t’i arrestoj kriminelët, me koordinim a pa koordinim?

Kryeministri Albin Kurti i është kundërpërgjigjur kërkesave të kryetarit...

Krasniqi – Kurtit: Lej fjalët, qu shkojmë në veri

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi...

Shija e Redaktorit

Ikona e stilit Tina Turner

Tina Turner vdiq në moshën 83-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pabesueshme muzikore në rock dhe soul. Por, ajo...

“Dukagjini” me 19 botime të reja, gati për panairin “Prishtina 2023”

Shtëpia botuese “Dukagjini” është gati për Panairin e 23-të të Librit në Prishtinë. Fiks 19 botime të reja përbëjnë...

Sunny Hill festival bëhet gati për hapësirën e re, edicioni i radhës në gusht 2024

Festivali Sunny Hill ka sjellë mijëra fansa të muzikës nga vende të ndryshme të botës në Prishtinë. Festivali më...

Ikona e stilit Tina Turner

Tina Turner vdiq në moshën 83-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pabesueshme muzikore në rock dhe soul. Por, ajo ishte gjithashtu e njohur për...

Si duhet menaxhuar problemet me ankthin?

Anduena Kelmendi, punëtore sociale dhe koordinatore e projekteve në Qendrën për Hulumtime Psikosociale dhe Mjekësore dhe Liza Fazliu, psikologe, ishin të ftuara sonte në...

Rrotull

Në vëmendje

Pristina
scattered clouds
23.7 ° C
24.7 °
23.7 °
59 %
2.6kmh
40 %
Fri
23 °
Sat
19 °
Sun
20 °
Mon
23 °
Tue
22 °