5 të vdekur nga aksidentet, Haradinaj apelon te Policia: Të jenë të pakompromis ndaj atyre që shkelin rregullat e komunikacionit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka apeluar tek Policia e Kosovës që të jetë vigjilente dhe e pakompromis ndaj atyre që shkelin rregullat e komunikacionit dhe sigurinë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka reaguar lidhur me aksidentet që po ndodhin në vend.

Haradinaj u është drejtuar qytetarëve duke thënë se “Mos e humbni jetën dhe mos i merrni jetën askujt në komunikacion”.

“Me shqetësim dhe dhimbje të thellë po i përcjell lajmet për tragjeditë në komunikacion, të cilat rezultuan me humbje jete, fatkeqësisht. Apeloj te çdo pjesëmarrës në komunikacion për kujdes të shtuar dhe respektim të rregullave. Nuk është vetëm jeta juaj në lojë, por edhe jeta e të tjerëve!”, ka shkruar Haradinaj.

Kreu i AAK-së ka apeluar tek Policia e Kosovës që të jetë vigjilente dhe e pakompromis ndaj atyre që shkelin rregullat e komunikacionit dhe sigurinë.

“Bashkëndjejmë me familjet e viktimave, lutemi për shërim sa më të shpejtë të lënduarve!”.

Të shtunën e 16 shtatorit, brenda 5 orëve në Kosovë ndodhën tri aksidente të rënda, si pasojë e tyre vdiqën pesë persona.

Lexo dhe: 5 orë të zeza për Kosovën: Tri aksidente në Prishtinë, Pejë e Podujevë, 5 të vdekur

Aksidentet kanë ndodhur në Prishtinë, Pejë dhe Podujevë.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika