5 të vdekur nga aksidentet, Haradinaj apelon te Policia: Të jenë të pakompromis ndaj atyre që shkelin rregullat e komunikacionit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka apeluar tek Policia e Kosovës që të jetë vigjilente dhe e pakompromis ndaj atyre që shkelin rregullat e komunikacionit dhe sigurinë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka reaguar lidhur me aksidentet që po ndodhin në vend.

Haradinaj u është drejtuar qytetarëve duke thënë se “Mos e humbni jetën dhe mos i merrni jetën askujt në komunikacion”.

“Me shqetësim dhe dhimbje të thellë po i përcjell lajmet për tragjeditë në komunikacion, të cilat rezultuan me humbje jete, fatkeqësisht. Apeloj te çdo pjesëmarrës në komunikacion për kujdes të shtuar dhe respektim të rregullave. Nuk është vetëm jeta juaj në lojë, por edhe jeta e të tjerëve!”, ka shkruar Haradinaj.

Kreu i AAK-së ka apeluar tek Policia e Kosovës që të jetë vigjilente dhe e pakompromis ndaj atyre që shkelin rregullat e komunikacionit dhe sigurinë.

“Bashkëndjejmë me familjet e viktimave, lutemi për shërim sa më të shpejtë të lënduarve!”.

Të shtunën e 16 shtatorit, brenda 5 orëve në Kosovë ndodhën tri aksidente të rënda, si pasojë e tyre vdiqën pesë persona.

Lexo dhe: 5 orë të zeza për Kosovën: Tri aksidente në Prishtinë, Pejë e Podujevë, 5 të vdekur

Aksidentet kanë ndodhur në Prishtinë, Pejë dhe Podujevë.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika