6 makina që do të donim të prodhoheshin akoma

Ne do ta pranojmë që është disi e çuditshme të pikëllohesh për një makinë që nuk e ke pasur kurrë, por është gjithashtu dëshmi se disa automobila, pavarësisht se nuk pushojnë kurrë pas dyerve tona të garazhit, kanë pasur ende një ndikim të thellë në jetën tonë

Kohët e fundit kemi humbur disa të mira, por jo të gjitha janë zhdukur përgjithmonë. Rrahjet e zemrës së makinave si “Viper” mund të jenë të qeta për momentin, por ringjalljet e të preferuarave të vjetra si Ford Bronco, Acura Integra dhe Toyota Supra na bëjnë të shpresojmë. Na pëlqen ky trend dhe mund të mendojmë për disa shtesa të menjëhershme që prodhuesit e automjeteve mund të aplikojnë në formacionet e tyre të premtuara plotësisht elektrike. Këtu janë 14 makinat që dëshirojmë të ekzistonin edhe sot.

Këtu janë makinat, kamionët dhe SUV-të që duam të bëjnë një ringjallje të lavdishme në formacionet e BMW, Chevy dhe Honda.

AMC Eagle

E ardhmja e makinës mund të jetë elektrike, por sot nuk mungojnë anijet me gaz, si Jeep Wrangler Rubicon 392 me 470 kuaj fuqi ose Ram 1500 TRX me 702 kuaj fuqi. Po sikur AMC Eagle të kthehej nën markën “Jeep” si një kamionçinë jashtë rrugës me fluturim të lartë, i mbushur me një nga V-8-të e mëdhenj të Stellantis nën kapuçin e tij?

Imagjinoni një bërtitës absolut të një fuoristradeje të performancës që ka kombinuar platformën e fortë trup-në-kornizë të Jeep’s Wrangler me një guaskë karroce, për të mos përmendur hapësirën e mjaftueshme nga toka për të përdorur një Toyota Prius Prime si mbajtëse foleje. AMC Eagle Sport SX/4 i vitit 1981 që testuam më shumë se katër dekada më parë mund të ketë qenë i ngadaltë, i tmerrshëm me gaz dhe veçanërisht i rëndë për një makinë me një trup, por ishte argëtuese për të vozitur, siç ilustrohet në foton e sipërme të bankës së dëborës.

BMW M Coupe

Legjenda thotë se inxhinierët e BMW-së kanë punuar në kohën e tyre të lirë për të ndërtuar një version coupe të Z3 Roadster. Kur inxhinierët më në fund zbuluan Coupen, bordi miratoi krijimin duke e vënë atë në prodhim për vitin e modelit 1999. Të paktën kjo është legjenda. Platforma njihet si E36/8 dhe si Z3, është një martesë e biteve E30 dhe E36. E mbiquajtur “këpuca e kllounit” për përmasat e saj të ngjashme me këpucët, dy vitet e para të modelit të versionit M erdhën me një gjashtëshe 3.2 litra 240 kuaj fuqi nga E36 M3. Versionet e mëvonshme morën 315-hp 3.2-litra gjashtëshe me rrotullime të larta nga E46 M3. Makinat e hershme shkonin në 60 në 5.3 sekonda me versionin me fuqi më të lartë duke e reduktuar atë kohë në 4.8 sekonda. “Nëse Corvette është një fëmijë rebel i familjes së gjerë të automobilave, M coupe është më e zeza e deleve. Është djali punk jashtë garazhit që pi cigare, ndërsa në njërën dorë mban një revistë lëkure dhe me tjetrën hedh gurë nëpër dritare, ndërkohë që u mëson fëmijëve të lagjes pjesët më shumëngjyrëshe të gjuhës. Oh, dhe ai është gjithashtu i shëmtuar”, kishte thënë Dan Pund.

Chevrolet SSR

 

Makina koncept “Chevy SSR” e zbuluar në ekspozitën e makinave në Detroit të vitit 2000 mori një përgjigje pozitive, por në kohën kur makina retro pickup/roadster mashup debutoi për vitin 2003, ishte e kotë. Në vend të V-8 6.0-litërsh të gjetur në koncept, makina e prodhimit erdhi me një V-8 5.3-litërsh me vetëm 300 kuaj fuqi për të zhvendosur mbi 4000 paund automjet, dhe performanca nuk mund të përputhej me pamjen sportive të SSR. . Chevy pajisi LS2 6.0 litra për vitin 2005 me 90 kuaj shtesë, dhe ndërsa performanca u përmirësua, ishte tepër vonë për të shpëtuar SSR-në dhe viti i ardhshëm i modelit ishte i fundit.

Vetëm për shkak se General Motors u përpoq me debutimin e SSR-së origjinale nuk do të thotë që SSR nuk mund të funksionojë sot. Ndërsa një ringjallje elektrike SSR do të mbetej një mjet jashtëzakonisht i rëndë, çift rrotullimi i lavdishëm i menjëhershëm i motorëve elektrikë do t’i jepte SSR-së zinxhirin që i mungonte origjinalit. Dhe po, çatia e palosshme me tavan të fortë dhe shtrati i mbuluar do ta bënte edhe një herë mjaft jopraktike si një kamion aktual, por Chevy mund ta pozicionojë atë si një automjet kryesor të stilit të jetesës, njësoj si GMC Hummer EV qesharake. Shiriti i kromit që lidh fenerët rrethorë mund të bëhet lehtësisht një shirit LED në modë si në Silverado EV, dhe Chevy madje mund ta quajë atë El Camino SS EV.

Datsun 510

Argëtuese dhe të përballueshme ishin karakteristikat që e bënë Datsun 510 një hit. Kur debutoi në vitin 1967, ai bëri për Datsun atë që bëri gara për Datsun 510. Në pesë vitet e para të jetës së tij, 510 shiti afërsisht 360,000 njësi. Për një kohë, 510 ishte fëmija i posterit për garat e Klubit të Makinave Sportive të Amerikës (SCCA). Ishte një makinë e vogël me rrota të pasme, të cilën entuziastët e shikonin të fitonte në pistat e garave, ndërsa tregtarët i shikonin ata të dilnin nga sallonet e ekspozitës. Sot, ai segment dominohet nga Mazda MX-5 Miata, Subaru BRZ dhe Toyota GR86. Dhe si 510, ato makina ofrojnë kënaqësi ngarje me një çmim të zakonshëm. Sigurisht, jam i emocionuar për Z-in e ri 400 kuaj fuqi, por tarifa e hyrjes për makinën sportive të gjeneratës tjetër do të fillojë me mbi 40,000 dollarë.

Nissan na ngacmoi në ekspozitën e makinave në Tokio 2013 me makinën emocionuese koncept IDx. Fatkeqësisht, IDx (DX është 510 me numra romakë) ishte një festë që nuk filloi kurrë. Është koha që Nissan t’u japë sërish entuziastëve një garë fundjave të përballueshme. Nëse Nissan do të ndërtonte një IDx me makinë të pasme duke përdorur guximin e Leaf-it të tij elektrik, ai mund të mos përputhet me Ariya EV të ardhshëm në rreze apo luks, por ta tregtojë atë duke veshur një grup Enkei RPF1 dhe audienca e duhur do ta ketë parasysh.

Dodge Viper

Dodge Viper ishte një pamje piktoreske pa parmakë mbrojtëse, tepër e bukur dhe tepër e rrezikshme për të ekzistuar në sferën publike. Në kohën kur gjenerata e fundit u rrotullua, Viper ishte një gjarpër shumë më i sigurt, por ishte tepër vonë, motori i tij malor me aspirim natyral nuk mund të varej nga rregullat e emetimit ose konkurrenca me turbocharge, dhe kabina e tij e ulët ishte e papërshtatshme për shumë ndryshimet e airbagëve dhe testimit të përplasjes. E kuptoj pse Viper e mori sëpatën, por nuk më pengon ta humbas atë.

Duhet të ketë gjithmonë një opsion automjeti që është shumë i tepërt për shumicën e njerëzve, një lloj Everesti automobilistik për të na tallur nga asistenca e ndryshimit të korsisë dhe marramendja për masazhimin e sediljeve dhe na kujton se ne kemi mundësinë të marrim kontrollin tonë. jetët e veta, mbajmë veten kundër tufës në një kodër të pandihmuar dhe tundim dritaret me një zhurmë kamioni plehrash nga ferri. Kthejeni Viper-in. Na bëni të ngasim përsëri.

Kia Cadenza

Popullariteti në rënie i sedanëve të mëdhenj vrau “Kia Cadenza”, dhe ky është një turp i vërtetë. Ishte i pavlerësuar në kohën e tij, por gjenerata e fundit Cadenza, e cila u zhvillua nga vitet e modelit 2017 deri në 2020, ishte një automjet i pashëm, i mbushur me veçori, pothuajse luksoz, me një çmim që arrinte nga blerësi mesatar. Nëse kjo formulë tingëllon e njohur, kjo është për shkak se e njëjta është aplikuar për SUV-in slam-dunk Telluride, të cilin ne e kemi emëruar në listën tonë 10 më të mirët për tre vjet me radhë. A e bën kjo Cadenza Telluride e sedanëve? Ne mendojmë kështu dhe e konsideruam atë opsionin më të mirë në klasën e sedanëve me madhësi të plotë në vitin e fundit të modelit.

Sigurisht, ka sedanë sportivë nga Alfa Romeo dhe BMW që ofrojnë një përvojë më argëtuese në rrugë sesa Cadenza. Por ndonjëherë ju thjesht dëshironi një makinë të qetë, të stilit të lartë dhe të qetë, dhe kjo është pikërisht ajo që Cadenza ofroi.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika