Aksidenti i djeshëm në Prishtinë – arrestohet shoferi i veturës që goditi dy motoçikleta

Lidhur me aksidentin që ndodhi dje në Prishtinë mes një veture dhe dy motoçikletave, Policia e Kosovës në raportin 24-orësh ka bërë të ditur se shoferi i automjetit është arrestuar, ndërsa drejtuesit e motoçikletave janë dërguar në QKUK për tretman mjekësor

Foto nga Periskopi

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me aksidentin e djeshëm në Prishtinë mes një veture dhe dy motoçikletave.

Lexo më shumë: Aksident në Prishtinë, vetura përplaset me dy motoçikleta

Në raportin 24-orësh të policisë bëhet e ditur se shoferi i veturës është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Ndërsa, dy drejtuesit e motoçikletave kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar për tretman mjekësor në QKUK.

Rr. Fehmi Agani, Prishtinë / 20.05.2024 – 11:30. Raportohet se ka ndodhur një  aksident trafiku në mes të një veture dhe dy motoçikletave. Si pasojë, dy drejtuesit e motoçikletave meshkuj kosovarë kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit janë dërguar për tretman mjekësor në QKUK. Drejtuesi i veturës mashkull kosovar është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin policor.

 

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika