Ambasadori amerikan: I nderuar nga prania e Osmanit dhe Kurtit në homazhet për Madeleine Albright

Ambasadori i SHBA-ve në Prishtinë, Jeff Hovenier ka thënë se është ndjerë i nderuar me prezencën e Presidentes Vjosa Osmani dhe kryeministrit Albin Kurti, në funeralin e ish-sekretares Medeline Albright

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, është shprehur i nderuar nga pjesëmarrja e presidentes Vjosa Osmani dhe Kryeministrit Albin Kurti, në homazhet që ata i bënë në varrimin e ish-sekretares së shtetit të SHBA-së,  Madeleine Albright.

“I nderuar nga prania e Presidentes Vjosa Omsani dhe Kryeministri Albin Kurtit në varrimin e djeshëm teksa i bënë homazhe Madeleine Albright, dhe kontributeve të saja të shumta për lirinë, pavarësinë dhe sovranitetin e Kosovës”, ka shkruar ai në Twitter.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, të martën e 26 prillit, kishin udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të ish-sekretares së shtetit të SHBA-së, Madeleine Albright.

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika