Ardian Dvorani, shpallet fitues në emisionin N’Shej

Fituesi i sezonit të parë në emisionin N'Shej është shpallur Ardian Dvorani

Ardian Dvorani

Ka përfunduar gara me gjuajtje të armëve në emisionin N’Shej, në Radio Televizionin Dukagjini, ku fitues është shpallur garuesi Ardian Dvorani.

Pra, Ardian Dvorani është shpallur kampion i këtij sezoni, duke rrëmbyer me vete çmimin e madh, një revole dhe 500 euro.

Ndërsa, vendin e dytë e ka zënë garuesi Arbnor Spahiu, i cili ka fituar 300 euro, dhe  vendin e tretë Florian Pllana, i cili ka fituar çmimin prej 200 eurosh.

Po ashtu, në vendin e katërt  doli të jetë garuesi Gyner Nuredini.

Gara në finale ishte mjaftë e zjarrtë, por duhej të zgjidhej vetëm një fitues për çmimin e madh.

Në emisionin N’shej, gara me gjuajtje ka qenë duke u zhvilluar që shtatë muaj, me pjesëmarrës nga të gjitha trevat e shqiptare.

Pra, sezoni i parë i emisionit N’Shej ka përfunduar të premten, ndërsa sezoni i ardhshëm pritet të vazhdojë në muajin shtator.

Për herë të dytë, garuesit barazohen me pikë në emisonin N’Shej

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Qeveria çanëtarëson anëtarët e SBASHK-ut, thotë se duhet të anëtarësohen...

Qeveria e Kosovës ka çanëtarësuar anëtarët e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Kjo është konfirmuar për Portali Dukagjini, nga anëtarja e Këshillit...

Haliti pas videos së LVV-së: Rrugaçëve nuk u jap llogari,...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se ai nuk u jep llogari “rrugaçëve”, por vetëm institucioneve të shtetit. Një reagim i...

Vuçiq: Kam frikë se beteja e Stalingradit do të vijë...

I pari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është shprehur se ka frikë, se mund të  ndodh një betejë e ngjashme me  atë të Stalingradit, ku...

Të fundit nga rubrika