Për herë të dytë, garuesit barazohen me pikë në emisonin N’Shej

Në episodin final të emisionit N'Shej të RTV Dukagjini, pas sfidës së përzgjedhur, pesë fishekë në distancë 110 metra sniper, në mes të dy garuesve Arbnor Spahiut dhe Ardian Dvoranit ka pasur prapë një barazim

Finalja e emisionit N'shej

Në episodin final të emisonit N’Shej, për herë të dytë garuesit janë barazuar me pikë.

Pas sfidës së përzgjedhur në mes të Arbnor Spahiut dhe Ardian Dvoranit, pesë fishekë në distancë 110 metra sniper, u bë prapë një barazim në mes të dy garuesve të cilët luftojnë për vendin e parë.

Ndërsa, si sfidë e re për këta dy garues do të jetë, pesë fishekë me armën CZ SHADOW 2, sfidë kjo e cila do të vendosë për fituesin e këtij sezoni.

Përgjatë shtatë muajve në këtë emision me mbi 80 garues nga të gjitha trevat shqiptare, janë zhvilluar sfida tejet interesante.

Në emisionin N’Shej u zhvilluan gjuajtje të objektivave në distancë, ku është përfshirë një konkurrencë ekipore dhe individuale, e po ashtu edhe performanca e ekipit është vlerësuar duke përmbledhur rezultatet e anëtarëve të ekipit individual.

Në këtë episod, i cili do të jetë i fundit për këtë sezon, janë në garë katër finalistë ku njëri prej tyre do të marrë me vete çmimin e madh prej 500 eurosh.

Të premten do të shpallet fituesi në emisionin N’shej

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Qeveria çanëtarëson anëtarët e SBASHK-ut, thotë se duhet të anëtarësohen...

Qeveria e Kosovës ka çanëtarësuar anëtarët e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Kjo është konfirmuar për Portali Dukagjini, nga anëtarja e Këshillit...

Haliti pas videos së LVV-së: Rrugaçëve nuk u jap llogari,...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se ai nuk u jep llogari “rrugaçëve”, por vetëm institucioneve të shtetit. Një reagim i...

Vuçiq: Kam frikë se beteja e Stalingradit do të vijë...

I pari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është shprehur se ka frikë, se mund të  ndodh një betejë e ngjashme me  atë të Stalingradit, ku...

Të fundit nga rubrika