Arrestohet një person në Fushë-Kosovë për tentim vrasje të rëndë

Një burrë është arrestuar, pasi kishte tentuar të kryente një akt vrasjeje të rëndë në Fushë-Kosovë duke sulmuar viktimën, mashkull kosovar, me thikë kuzhine, pasi kishte refuzuar të konsumonte drogë dhe të kryente marrëdhënie seksuale

Ilustrim

Një burrë në Fushë-Kosovë është arrestuar si i dyshuar për tentim vrasje të rëndë.

Sipas njoftimit të policisë, i dyshuari, nën ndikimin e substancave narkotike, fillimisht kishte tentuar ta joshë viktimën, gjithashtu një mashkull kosovar, për të konsumuar substanca narkotike.

Megjithatë, pas refuzimit të viktimës, ai kishte kërkuar marrëdhënie seksuale kundër dëshirës së tij.

Pas refuzimit të viktimës, i dyshuari e ka sulmuar atë me një thikë kuzhine, duke shkaktuar lëndime serioze në kokë.

Viktima është transportuar për trajtim në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), ndërsa i dyshuari është dërguar në mbajtje sipas vendimit të prokurorit.

“Fushë Kosovë 05.05.2024-20:11. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti nën ndikim të substancave narkotike, fillimisht e kishte joshur viktimën mashkull kosovar, që të konsumoj substancë narkotike, e pasi viktima kishte refuzuar të konsumoj, i dyshuari e kishte joshur (cytur) që të kryejnë marrëdhënie seksuale kundër dëshirës së tij, dhe pasi edhe kësaj here viktima kishte refuzuar, i dyshuari me një thikë kuzhine, e kishte goditur viktimën në kokë , me ç’rast i shkakton lëndime trupore. Viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika