Arrestohet personi që dyshohej për dhunimin e një gruaje në Vushtrri

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar personin i cili dyshohet se dhunoi një grua në Vushtrri në mbrëmjen e së martës. Sipas njoftimit, i dyshuari është i mitur

Policia e Kosovës (ilustrim)

Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili dyshohet se ka dhunuar një grua në Vushtrri.

Sipas njoftimit të policisë, i dyshuari për rastin është i mitur.

“Lidhur me rastin, si rezultat i punës policore është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i mitur dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24-orësh.

Rasti raportohet të ketë ndodhur të martën, pasi një grua në Vushtrri ka raportuar në polici se është dhunuar seksualisht nga një burrë i panjohur për të.

“Viktima femër kosovare ka raportuar se është dhunuar seksualisht nga një i dyshuar mashkull i panjohur për të. Me vendim të prokurorit viktima dërgohet për ekzaminime mjekësore”, thuhej në raport.

Një grua raporton në polici se është dhunuar, dërgohet për ekzaminime mjekësore

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika