Basha për vrasjen e policit në Fier: Autori është person tepër i rrezikshëm

Policia e Shqipërisë ka kërkuar ndihmë nga qytetarët për kapjen e 23-vjeçarit A.M., që dyshohet se kishte vrarë me armë zjarri policin N.C

Faik Basha- Ekspert i çështjes së Sigurisë, në emisionin "FIVE".

Policia e Shtetit në Shqipëri po kërkon 23-vjeçarin që vrau policin në Fier, ku kanë kërkuar ndihmën e qytetarëve për ta arrestuar të dyshuarin.

Faik Basha, ekspert i çështjes së Sigurisë, ka thënë se sot ka ndodhur një ngjarje e rëndë në Shqipëri dhe ditë e zezë për Policinë e Shqipërisë ku ka mbetur i vrarë një polic 28-vjeçar.

“A.M vjen nga një familje që nuk e ka për herë të parë krimin apo tentativën e vrasjes, vëllai i tij është akuzuar për vrasje në 2019-tën, kështu që kanë patur aktivitete kriminale të vazhdueshme,” ka thënë Basha.

Ai ka thënë se është me rëndësi që të arrestohet sa më shpejt autori i ngjarjes.

“Autori kuptohet që është një person tepër i rrezikshëm për strukturat e policisë dhe qytetarët, është mobilizuar gjithë struktura e policisë lokale mbështetur nga RENEA mjete të specializuara dhe me dronë e qenë gjurmimi,” tha Basha në emisionin “FIVE”.

Basha bëri të ditur po ashtu se është bërë thirrje edhe nga drejtori i policisë së qarkut që ai të dorëzohet.

Policia shqiptare ofron 30 mijë euro dëmshpërblim për kapjen e 23-vjeçarit që vrau policin

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika