Bellingham në prag të nënshkrimit të një kontrate 6-vjeçare me Realin

Jude Bellingham, talenti i madh i futbollit, është gati të bashkohet me Real Madridin për një aventurë gjashtëvjeçare në Spanjë

Futbollisti anglez, Jude Bellingham

Real Madrid po kalon në fazën përfundimtare të negociatave me Borussia Dortmund për marrëveshjen e lojtarit Jude Bellingham.

Këtë e ka bërë të ditur gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano, i cili ka njoftuar se një raund pozitiv i bisedimeve u zhvillua të hënën dhe dy klubet po punojnë për detajet e paketës së shtesave në marrëveshje.

Po ashtu, Romano ka theksuar se marrëveshja në mes të Real Madridit dhe lojtarit për kushtet personale është 100 për qind e sigurt dhe e garantuar që nga muaji prill.

Nga kjo mund të themi se të dyja palët janë dakord për kushtet financiare dhe të tjera të kontratës.

Sipas informacioneve të gazetarit, Jude Bellingham, është gati të nënshkruajë një kontratë të vlefshme gjashtëvjeçare deri në qershorin e vitit 2029 si lojtar i Real Madridit.

Kjo tregon se klubi spanjoll ka besim të madh në aftësitë e tij dhe dëshiron ta sigurojë për një periudhë afatgjatë në skuadër.

Tashmë pritet që marrëveshja të përfundojë këtë javë dhe të vuloset.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika