Borrell i quan sulmet e Iranit ndaj Izraelit një “përshkallëzim të paprecedentë”

Shefi i Punëve të Jashtme të Bashkimit Evropian(BE), Josep Borrell, ka dënuar sulmet e Iranit ndaj Izraelit. Ai i ka quajtur sulmet si një “përshkallëzim të paprecedentë”. “BE dënon fuqishëm sulmin e papranueshëm iranian kundër Izraelit”, shkruan ai në rrjetin social X. “Ky është një përshkallëzim i paprecedentë dhe një kërcënim i rëndë për sigurinë … Vazhdoni me leximin e Borrell i quan sulmet e Iranit ndaj Izraelit një “përshkallëzim të paprecedentë”