Bosnjë e Hercegovina goditet nga një tërmet

Sipas të dhënave të EMSC, magnituda e tërmetit ishte 4.7 ballë sipas shkallës Rihter ndërkaq epiqendra ishte 20 kilometra larg Bihaqit

Një tërmet e ka goditur zonën e Bosnjë-Hercegovinës rreth orës 05:38 të mëngjesit të sotëm.

Sipas të dhënave të EMSC, magnituda e tërmetit ishte 4.7 ballë sipas shkallës Rihter, ndërkaq epiqendra ishte 20 kilometra larg Bihaqit.

Tërmeti është ndier edhe në Kroaci, Hungari, Slloveni dhe Austri.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika