“Dior” prezanton linjën e re të çantave të udhëtimit

 

Për koleksionin e pranverës, drejtori kreativ i Dior Kim Jones, ka prezantuar linjën e re të çantave të udhëtimit. Jones ka prezantuar dizajn funksional dhe me tone të natyrës. Çanta vjen me një rrip të levizshëm që për shtrëngim.

Kim Jones prezanton edhe çantën e fundjavës “Lingot”, që vjen në formë drejtëkëndëshe, kompakte dhe ideale për shumë gjëra. Linja “Dior Lingot” dallohet nga pamja grafike që ngjan si shufër ari.

Linja e çantave “Lingot” vjen në tri madhësi të ndryshme dhe e bën më funksionale per nevojat dhe stilet e njerëzve.

Kompania “Dior” u themelua në vitin 1946 nga Christian Dior me origjinë nga Normandia. “Dior” njihet si shtëpia luksoze e modës. Kjo kompani zotëron 42.36% të aksioneve dhe 59.01% të drejta votimi brenda LVMH.

 

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Milan Radojçiq: Jam kthyer në Kosovë dhe ju e dini...

Nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq, ka sfiduar shtetin e Kosovës, duke e postuar një video nga pjesa veriore e Republikës së Kosovës. Radojçiq, ka...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin "Lushtaku", është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Të fundit nga rubrika