Elon Musk thotë se Twitter do të ofrojë “amnisti” për llogaritë e pezulluara

Pronari i ri i Twitter, Elon Musk, ka njoftuar se do të sigurojë një “amnisti të përgjithshme” për llogaritë të cilat janë pezulluar për shkaqe të ndryshme, megjithatë nuk u bë e ditur se si do të kryhet procesi

Elon Musk

Pronari i ri i Twitter, Elon Musk ka thënë të enjten se do të jep ‘amnisti’ për llogaritë e pezulluara nga java e ardhshme.

Një vendim i tillë erdhi pas Musk filloi një sondazh të mërkurën duke pyetur përdoruesit e Twitter nëse llogaritë që “nuk kanë shkelur ligjin ose janë përfshirë ne spam skandaloze” duhet të kthehen në platformën e mediave sociale.

Disa llogari edhe janë rikthyer nga Musk. Është fjala për llogarinë e ish-presidentit amerikan, Donald Trump.

Musk zhbllokon llogarinë e Donald Trump në Twitter

Musk nuk ka dhënë detaje se si do të kryhet procesi i amnistisë, shkruan BBC.

Por është bërë e ditur se më shumë se 3.1 milionë përdorues të Twitter iu janë përgjigjur sondazhit të Musk, që 72.4% kanë votuar për “Po”.

“Njerëzit kanë folur. Amnistia fillon javën e ardhshme”, shkroi Musk, i cili ka 118.7 milionë ndjekës në këtë platformë.

Pronari i ri i Twitter-it, Elon Musk, ka thënë se llogaria e Donald Trump është rikthyer pas një sondazhi në të cilin përdoruesit e mbështetën ngushtë masën.

“Njerëzit kanë folur”, shkroi Musk në Twitter, duke thënë se 51.8% e më shumë se 15 milionë përdoruesve të Twitter votuan për heqjen e ndalimit.

Por ish-presidenti amerikan mund të mos kthehet në platformë, duke thënë më herët “Unë nuk shoh ndonjë arsye për këtë”.

Llogaria e tij u pezullua në vitin 2021 për shkak të rrezikut të nxitjes së dhunës.

 

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit...

  Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika