Gjeorgjia dhe Çekia ndajnë pikët

Mbi 90 minuta lojë në fushë mes Gjeorgjisë dhe Republikës së Çekisë me shumë shance e aksione por me pak gola, përfundon ndeshja me barazim prej 1:1.

Në sekondat e fundit në një kundëraksion, Gjeorgjia lëshoi mundësinë për të shënuar golin e fitores ku ishin tre lojtar gjeorgjian kundrejt një çeku.

Çekia barazon rezultatin

Çekia ka arritur ta barazoj rezultatin me Gjeorgjinë pak minuta pasi filloi pjesa e dytë e lojës.

Ishte Schick ai i cili shënoi gol në portën gjeorgjiane në minutën e 59-të.

Deri te goli erdhi pasi topi u pasua nga korneri në drejtim të16-shit.

Pjesa e parë, Gjeorgjia nga penaltia shënon gol ndaj Çekisë

Në minutat shtesë të pjesës së parë të ballafaqimit të Gjeorgjisë me Republikën e Çekisë nga një penalti të konfirmuar përmes VAR-it, ka shënuar Mikautadze.

 

Nis ndeshja Gjeorgji – Çeki

Ka nisur ndeshja mes Gjeorgjisë dhe Çekisë, e cila po zhvillohet në Hamburg.

Të dyja ekipet kërkojnë pikët e para në “Euro 2024”.

Formacionet zyrtare për ndeshjen Gjeorgji – Çeki

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika