Gjermania këshillon qyetetarët e saj të mos udhëtojnë në Izrael

Ministria e Jashtme e Gjermanisë ka lëshuar ​​një paralajmërim dhe ka këshilluar qytetarët e saj që të mos udhëtojnë në Izrael, territoret palestineze dhe Liban

Ilustrim

Ministria e Jashtme e Gjermanisë ka lëshuar ​​një paralajmërim të dielën e 15 tetorit, duke këshilluar urgjentisht qytetarët e saj që të mos udhëtojnë në Izrael, territoret palestineze dhe Liban.

Në këtë paralajmërim thuhet se Ministria u ka kërkuar gjermanëve tashmë në këto zona që të regjistroheshin në qeverinë gjermane.

Tutje thuhet se situata vazhdon të jetë “jashtëzakonisht e paqëndrueshme”, raporton CNN, përcjellë Dukagjini.

“Ekipi i krizës i qeverisë po monitoron situatën në terren nga shumë afër”.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika