Ish-kryeministri japonez, Shinzo Abe, qëllohet teksa mban një fjalim elektoral në Japoni

Ish-kryeministri japonez, Shinzo Abe, është qëlluar të premten përgjatë fushatës për zgjedhjet parlamentare, ku një burrë i armatosur hapi zjarr ndaj tij nga prapa. Policia ka bërë të ditur se një burrë 41-vjeçar i dyshuar për kryerjen e kësaj vepre në qytetin perëndimor të Narës është arrestuar, transmeton “Reuters“. Agjencia e lajmeve “Kyodo” dhe “NHK” … Vazhdoni me leximin e Ish-kryeministri japonez, Shinzo Abe, qëllohet teksa mban një fjalim elektoral në Japoni