Zbritje speciale! Renault Austral prej 37,990€ në 35,990€ apo vetëm 399€/muaj

Ndizni motorët tuaj dhe përgatituni për një përvojë të jashtëzakonshme vozitjeje me Renault Austral! Duke thyer kyfijtë...

Më 7 qershor lansohet Volvo EX30

Volvo mund të jetë duke e quajtur fushatën e marketingut EX30 “Diçka e vogël po vjen”, por...

Nuk ka kohë për të humbur – kapni rastin për të zotëruar Renault Austral me një ofertë të veçantë në Auto Mita!

Ndizni motorët tuaj dhe përgatituni për një përvojë të jashtëzakonshme vozitjeje me Renault Austral! Duke thyer kyfijtë...

Veturën e vjetër dërgoje në Auto Mita dhe merre një të re – oferta e pabesueshme rikthehet

Përgatituni për t’u habitur teksa Auto Mita ri-kthen kampanjën e saj të shumë kërkuar, ku ju lejon...

Elon Musk: Tesla do t’i reklamojë makinat e saj për herë të parë

Shefi i kompanisë Tesla, Elon Musk, ka thënë se do të nisë reklamimin e makinave, për të...

Elon Musk ia ndalon ekzekutivit të Tesla-s të punësojë njerëz pa lejen e tij

Elon Musk, CEO i Tesla Inc, ka deklaruar se kompania nuk mund të bëjë punësime të reja...

Dy të vdekur pas të shtënave në fabrikën e “Mercedes Benz” në Gjermani

Dy persona kanë vdekur pas të shtënave në një fabrikë të “Mercedes Benz” në Gjermani, ka thënë...

Toyota pezullon shitjet e modelit Yaris në Tajlandë pas problemit të testit të sigurisë

Zyrtarët e lartë të hënën thanë se prodhuesi japonez i makinave, Toyota Motor Corp (7203.T), ka ndaluar...

Qysh bëhet kerri i vjetër, kerr i ri 2023? – Rikthehet oferta e shumë kërkuar nga Auto Mita

Auto Mita, lider i auto-industrisë në Kosovë, nuk zhgënjenë asnjëherë, jo vetëm me cilësinë e veturave që...

Mercedes E-Class i ri sjell PHEV 69 milje dhe deri në 375 kf

Mercedes-Benz ka shpalosur gjeneratën e tij të gjashtë E-Class, duke zbuluar një pamje shumë më bashkëkohore të...

Debuton vetura kryesore elektrike e Volkswagenit

Gjiganti gjerman i veturave, Volkswagen, ka lansuar modelin ID.7 që do t’i prijë linjës elektrike të kompanisë....

Tesla do të ndërtojë një fabrikë të re baterish në Shangai

Kompania e makinave elektrike të Elon Musk, Tesla, ka njoftuar se është duke u zgjeruar në Kinë...