Klinaku për bastisjet në banesën e Bahri dhe Fahri Fazliut: ZPS të poshtër, s’ka shtet serioz

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, ka reaguar pas bastisjeve së Speciales në banesat e dëshmorëve, Fahri e Bahri Fazliu në "Kodrën e Diellit" në Prishtinë

Faton Klinaku

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK-së), Faton Klinaku, ka reaguar pas bastisjes së kryer nga EULEX-i dhe Zyra e Prokurorisë së Specializuar në banesat e dëshmorëve, Fahri e Bahri Fazliu, në zonën e quajtur “Kodra e Diellit” në Prishtinë.

Klinaku ka theksuar se Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë, në mungesë të fakteve, “vazhdon me filmat e tyre”.

Në fund të postimit të tij në Facebook, Klinaku duke shprehur mosbesimin e tij ndaj Zyrës së Prokurorit të Specializuar, ka thënë: “ZPS janë të poshtër, meqenëse nuk ka shtet serioz.”

“Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë, në mungesë të fakteve, vazhdojnë me filmat e tyre.  Që në orët e para të mëngjesit të sotëm kanë filluar bastisjet e banesës së familjes së heronjve Fahri e Bahri Fazliu në ‘Kodrën e Diellit’ në Prishtinë. P.S ZPS janë të poshtër, meqenëse nuk ka shtet serioz”, ka shkruar ai.

Prokuroria Speciale dhe EULEX po kryen bastisje në banesën e dëshmorëve Bahri e Fahri Fazliu

Pjesëtarët e EULEX-it dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar të Kosovës janë duke kryer bastisje në Prishtinë.

Bastisja ka nisur në orët e mëngjesit dhe po vazhdon në banesën e tyre në lagjen “Bregu i Diellit”.

Lajmin e bëri të ditur Fahri Fazliu, i cili është familjar i dëshmorëve. Aty po qëndron edhe avokati i familjes Artan Çerkini.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika