Kompania e veturave ‘Hyundai” vazhdon me modele të reja

Kompania e veturave 'Hyundai' ka testuar modelin e saj më të ri "Hyundai Ioniq 5" në Nurburgring

Hyundai

Së fundmi, “Hyundai” ka testuar performancat e veturës “Ioniq 5” por pa dhënë ndonjë specifikë.

Në një seancë testimi të mbyllur për publikun në Nurburgring, dyshohet se ishte vetura “Hyundai Ioniq 5” në modelin e ri të veturës për të cilën kompania ka emëruar shkronjën N.Ioni

Hyundai

Nga fotografitë kuptohet se “Ioniq 5 N’ është i formuar nga rrotat të paktën 21 inç.

“Ioniq 5 N” do të ketë motor të përbashkët me Kia EV6 GT dhe gomat e njëjta 255/40 R21.

 

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

RTS zviceran: Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është...

Është zbuluar se kush ishte infromatori që tregoi se ka një planë për të vrarë Dick Marty-in. Sipas Programiit të RTS Mise au point  ai...

24 vjet dhe 10 muaj burgim për të akuzuarin i...

Gjykata Themelore në Prizren, të hënën e ka dënuar të akuzuarin Sylejman Ahmeti me 24 vjet e 10 muaj burgim për vrasje. Aktakuza e ngritur...

Komandanti i parë i KFOR-it: Në Veri ekziston një grup...

Komandanti i parë i KFOR-it, Erhard Buhler, në një intervistë për Albanian Post, ka thënë se në veri të vendit ekziston një grup multietnik...

Të fundit nga rubrika