Kurti pranon kërkesën e SHBA-së, shtyn afatin për gjoba

Kryeministri Albin Kurti ka pranuar kërkesën e SHBA-ve për shtyrjen e afatit kohor prej dy ditësh për implementimin e vendimit për gjoba ndaj ngasësve të automjeteve me targat ilegale 'KM'

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti

</
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka thënë se ka pranuar propozimin Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për ta shtyrë vendimin e Qeverisë së Kosovës për gjobat për targat e paligjshme “KM” për 48 ore.

“E pranoj kërkesën e tij [Jeffrey M. Hovenier] për shtyrje prej 48 orësh për vendosjen e gjobave për targat e paligjshme “KM” (dhe të tjera)”, ka shkruar Kurti në Twitter.

“Jam i lumtur që do të punoj me SHBA-në dhe BE-në për të gjetur një zgjidhje gjatë dy ditëve të ardhshme”, ka shtuar ai.

Ai ka përfunduar duke shprehur mirënjohjen ndaj ambasadorit të SHBA-ve në Prishtinë, Jeff Hovenier për angazhimin e tij për zgjidhjen çështjes së targave të paligjshme.

SHBA-të kërkojnë nga Qeveria shtyrjen e vendimit për gjobat për 48 orë

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit...

  Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika