Kuvendi propozon Jeton Bytyqin kandidat për gjyqtar në Kushtetuese

Kuvendi i Kosovës ka propozuar Jeton Bytyqin kandidat për gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese.

Me procedurë të votimit të fshehtë, gjithsej votuan 96 deputetë, ku 69 vota ishin për Bytyqin, 19 vota për kandidatin tjetër, Selman Ymeri, ndërsa 8 ishin të pavlefshme.

Në këtë seancë, ka kaluar edhe propozimi për tre anëtarët vendorë të Këshillit Shtetëror të Cilësisë të Agjencisë së Kosovës për Akreditim.

Me vota 63 për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi i zgjodhi anëtarët e Këshillit Shtetëror të Cilësisë të Agjencisë së Kosovës për Akreditim.

Kalon propozimi për tre anëtarët vendorë të KSHC-së

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika