Fustani i Kylie Jenner tërheq vëmendjen në Met Gala 2022

Kylie Jenner vesh fustanin e stilistit Virgil Abloh, duke "ringjallur" kështu shpirtin e tij kreativ

Kylie Jenner ka veshur një fustan të bardhë që ngjason si fustan nuseje në Met Gala 2022. I gjithë grupi Kardashian dhe Jenner ishin të pranishëm, duke përfshirë Kim Kardashian me një fustan vintage, i cili ishte i veshur nga Marilyn Monroe.

Kylie Jenner në këtë mbrëmje ka veshur një fustan nuseje bashkëkohore, të dizajnuar nga themeluesi i OFF-White, Virgil Abloh, transmeton “VOGUE”.

 

Kylie Jenner në Met Gala 2022

Kylie Jenner ka veshur një kapelë bejsbolli mbrapsht që ishte e stolisur me një vello të vogël të dizajnuar me lule. Ky stil i ngjashëm mbyll shfaqjen e vjeshtës 2022, e cila është projektuar nga Abloh para se të vdiste në nëntor të vitit 2021 në moshën 41 vjeçare.

Abloh ishte një pionier që ishte i njohur për përmbysjen e shumë pamjeve me veshjet e rrugës. Duke e veshur këtë fustan, Jenner ka “ringjallur” shpirtin e Abloh, i cili kishte një karrierë të suksesshme.

Stilisti Virgil Abroh konsiderohet si një ndër talentët më të mëdhenj amerikan në modë.

Virgil Abloh

 

Shija e redaktorit

Gjermania i dhuron automjete FSK-së

Republika Federale e Gjermanisë do të dhurojë automjete për Forcën e Sigurisë së Kosovës. Sipas njoftimit të Ministrisë së Mbrojtjes, ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit...

Ipeshkvi Dodë Gjergji uron Myftiun Tërnava për Fitër Bajram

Bashkësinë Islame të Kosovës(BIK) e ka vizituar Dodë Gjergji nga Ipeshkvia e Kosovës. Me rastin e Fitër Bajramit, ai ka uruar Myftiun Naim Tërnava dhe...

(Video) “The Telegraph” tregon se si Policia e Kosovës mbron...

Përpara se policia kosovare të fillojë patrullimin e saj në kufirin me Serbinë, ata e ngarkojnë makinën me armatim, AK-47 janë të ngjitura në...

Të fundit nga rubrika