Latifi: Projektligji për çmimin e barnave ka përfunduar dhe është shumë i mirë

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka thënë se Kosova medoemos duhet ta ketë një ligj që i rregullon çmimet e barnave. Ai ka bërë të ditur se tashmë një projektligj i tillë është gati

Rifat Latifi, ministër i Shëndetësisë

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka bërë të ditur se Projektligji për rregullimin e çmimit të barnave tashmë ka përfunduar, dhe se sipas tij, është shumë i mirë.

Ai në Kuvendin e Kosovës u është drejtuar deputetëve të opozitës, duke thënë se do ta kenë mundësinë që të kontribuojnë në këtë projektligj.

“ProjektLigji për çmimin e barnave është kry është jashtëzakonisht i mirë, ju do ta keni shansën që ta bëjmë ligjin edhe më të mirë”, ka deklaruar Ministri Latifi.

Latifi është shprehur se e cmom dëshirën e opozitës për ta ndihmuar MSh-në dhe se për këtë gjë është i hapur gjithmonë.

Sipas ministrit të Shëndetësisë, Kosova patjetër duhet ta ketë një ligj për harmonizimin e çmimeve të listës së barnave. Ai ka bërë të ditur se vetëm Bjellorusia dhe Kosova nuk e kanë këtë ligj.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Sulmohet fizikisht kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jashari (VIDEO)

Ne mbledhjen e mbajtur mes mësimdhënësve të shkollës fillore “Ismajl Qemali” në Prishtinë, dhe përfaqësueseve të Sindikatës se Arsimit, një prind futet në mbledhje...

Të fundit nga rubrika