Meta: Ambasadori Berishaj duhet të lirohet nga detyra

Burim Meta ka thënë se ambasadori i Kosovës në Kroaci duhet të lirohet nga detyra në mënyrë që shteti ynë ta ruaj imazhin

Anëtari i listës guxo dhe njëkohësisht deputet i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje Burim Meta, ka deklaruar se ambasadori Martin Berishaj duhet të lirohet nga detyra deri në vërtetim të pafajësisë.

“Me një vendim të tillë, në këtë situatë që gjendet shteti ynë, do të ruhej imazhi i Kosovës pakrahasimisht më shumë sesa me mbajtjen në detyrë të Ambasadorit në fjalë, duke respektuar edhe prezumimin e pafajësisë”, ka shkruar ai në Facebook.

Tutje ai ka thënë se nuk duhet që në shtetin e Kroacisë Kosova të përfaqësohet me një figurë për të cilën është përfolur sipas tij për gjëra që nuk do të duhej.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika