Migjen Kelmendi promovon të premten librin “Unë jam Kosovë”

Autori Migjen Kelmendi njofton se të premten e 30 qershorit, do të promovojë librin "Unë jam Kosovë"

Autori Migjen Kelmendi njofton se të premten e 30 qershorit, do të promovojë librin “Unë jam Kosovë” në hapësirat e Universitetit Europian të Tiranës, UET PRESS.

“Shkrimet e zgjedhura të Kelmendit, të paraqitura në këtë vëllim, përbëjnë një dokumentim historik të procesit ideologjik të shtet-ndërtimit të Kosovës të pasluftës nën tutelën ndërkombëtare, deri në shpalljen e pavarësisë së vendit në vitin 2008”, citon Kelmendi mes tjerash në parathënien e Dr. Stephanie Shwandner-Sievers.

Prezentimin e librit do ta bëjë Dr. Ardian Muhaj nga Instituti i Historisë/ Akademia e Studimeve Albanologjike.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika