Ministri Krasniqi brenda komunës së Zveçanit, dyshohet të jetë së bashku me Sveçlën

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi dhe ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, dyshohet se janë në objektin e komunës së Zveçanit

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka qenë në komunën e Zveçanit, ku kryetari, Ilir Peci, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të kësaj komune.

Gazetarja, Dorentina Bylykbashi nga RTV Dukagjini që po raporton nga vendi i ngjarjes në Zveçan, ka thënë se ministri Krasniqi ka qenë brenda objektit.

Krasniqi, ka qenë nën përcjelljen e masave të larta të sigurisë.

Ndërsa, edhe ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, sipas gazetares Bylykbashi dyshohet se ka qenë brenda kësaj komune, për të cilin burime të RTV Dukagjinit kanë bërë të ditur pasa disa mintuave të ditur se ai tashmë është rrugës për atje.

Sveçla pritet të shkojë në Zveçan

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika