Ministri Peci për personat e arrestuar për ryshfet: Mbetem i përkushtuar në luftën kundër krimit dhe korrupsionit

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka reaguar në lidhje me arrrestimin e dy të dyshuarve të cilët dyshohen se kanë pranuar një shumë të parave në emër të zyrtarëve të një ministrie të Kosovës, duke thënë se mbetet i përkushtuar në luftën kundër krimit dhe korrupsionit

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, ka reaguar për arrrestimin e dy të dyshuarve të cilët dyshohen se kanë pranuar një shumë të parave në emër të zyrtarëve të një ministrie të Kosovës, me premtimin se do të ushtrojnë ndikimin për futjen e dy aplikuesve për grante në listën e përfituesve në atë ministri.

Përmes një postimi, ministri Peci, ka thënë se “e përshëndes veprimin e ndërmarrë nga organet e rendit dhe drejtësisë gjatë ditës së sotme në luftimin e dukurive negative”.

Tutje ai ka thënë se mbetet i përkushtuar në luftën kundër krimit dhe korrupsionit.

“I falenderoj bujqit tanë për bashkëpunim dhe ndarje të informacioneve me ne dhe organet e rendit si dhe i inkurajojmë ata që edhe në të ardhmen t’i denoncojnë parregullsitë dhe tentativat e tilla negative”, ka shkruar tutje ministri i Bujqësisë, Faton Peci.

Arrestohen dy persona që dyshohen se pranuan një shumë të parave në emër të zyrtarëve të një ministrie të Kosovës

 

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesa për fëmijët e lindur nga viti...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët të shtunën, për hapjen e aplikimit për fëmijët e lindur nga 1 janari i vitit...

Avokati i Fatmir Limajt me ultimatum për analistin Hoxha, për...

Analisti i emisionit Debat Plus në RTV Dukagjinin, Dibran Hoxha, i ka publikuar disa mesazhe që i ka marrë në rrjetin e tij social...

Të fundit nga rubrika