M&Sillosi thyen krejt rekordet e grumbullimit të grurit

M&Sillosi thyen krejt rekordet e grumbullimit të grurit. Foto: Klankosova.tv

Sofrave kosovare pritet t’u shtrohen prodhimet e miellit.

Kjo pasi gruri pagoi goxha mirë këtë vit, raporton Klan Kosova përcjell Dukagjini.

E adresa e shumicës së fermerëve të vendit, për shitjen e këtij prodhimi bujqësor, është MSillosi, i njohur ndryshe edhe si kryehambari i Kosovës.

Në M&Sillosi thonë që këtë vit u tejkaluan krejt parashikimet përsa i përket grumbullimit të grurit.

Gjigandi i Xërxës pret që mbi 20 mijë fermerë t’ia besojnë të korrat e veta.

Fermerët thanë se janë të kënaqur me cilësinë, por edhe rendimentin e lartë të grurit këtë vit.

Sipas tyre, M&Sillosi është zgjidhja më e mirë për shitjen, por edhe ruajtjen e produktit të tyre.

Në M&Sillos thanë se ofrojnë kushte të mira për të blerë grurë dhe se janë të hapur për gjithë fermerët. /Klankosova.tv

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika