Ndalohet për 48 orë burri që rrahu gruan e tij në Prizren

Një burrë që shihet duke rrahur gruan e tij në Prizren, pasi është intervistuar nga Policia e Kosovës, është dërguar në mbajtje për 48 orë

Në medie është publikuar një video, ku shihet një burrë duke rrahur brutalisht gruan e tij në Prizren.

I dyshuari pas intervistimit nga Policia e Kosovës është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Kështu ka bërë të ditur për Dukagjinin, zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi.

“Sot me datë 20.06.2024 disa media kanë publikuar një video regjistrim në të ciljn shihet sesi një mashkull ushtron dhunë ndaj një femre. Posa është parë video regjistrimi hetuesit e Stacionit Policor të Prizrenit kane ndërmarr veprime hetimore dhe është identifikuar i dyshuari dhe viktima. Policia ka lokalizuar të dy dhe janë shoqëruar për në stacionin policor.

Janë intervistuar të dy nga  hetuesit e dhunës në familje, ngase i dyshuari dhe viktima janë çift dhe bashkëjetojnë. Policia ka informuar prokurorin e shtetit dhe është vepruar në bazë të udhëzimeve të tij. Pas intervistimit të dyshuarit në prezencën e avokatit nga prokurori është lëshuar vendim mbi ndalimin për 48 orë për të. Viktima është njoftuar për të drejtat e saj”, ka thënë për Dukagjinin, zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi.

Burri që rrahu gruan e tij në Prizren po intervistohet nga policia

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika