Ngjyrat që preferohen gjatë pushimeve në pranverë

Për pushimet në pranverën 2022 preferohet të përdoren nuancat e hapura

Ilustrim

Fuchia ose Valentino Pink PP është ngjyra e spikatur e sezonit, por nëse nuk është nuanca juaj, atëherë përpiquni ta tonifikoni me pastelë në ngjyrat e vezëve të Pashkëve, transmeton “VOGUE”.

Gjithashtu, ju mund t’i aksesoni veshjet tuaja me disa shalle dhe pëllçe me nuanca të buta, ose të bëni në mënyrën italiane dhe të vishni nuanca të ndryshme në një pamje të vetme.

Ilustrim
Ilustrim
Ilustrim
Ilustrim
Ilustrim
Ilustrim
Ilustrim

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika