Një person gjendet pa shenja jete afër lumit Sitnica, policia vazhdon ta hetojë rastin

Një person është gjetur pa shenja jete afër lumit Sitnica në Mitrovicë, ndërkaq, Policia po vazhdon ta hetojë rastin

Emblema e Policisë së Kosovës

Policia e Kosovës ka njoftuar se të dielën e 15 janarit, një person është gjetur pa shenja jete afër lumit Sitnica.

Siç thuhet në raportin 24-orësh të policisë, trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

Rasti po vazhdon të jetë nën hetime.

Raportohet se afër lumit Sitnica është gjetur një trup i pajetë i një mashkulli. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Rasti nën hetime”, thuhet në raport.

Një rast tjetër i cilësuar si hetim i vdekjes, ka ndodhur edhe në Podujevë.

Një person është gjetur i shtrirë në fushë.

Ai është dërguar për trajtim mjekësor, por që mjeku kujdestar ka konstatuar se viktima ka ndërruar jetë.

Trupi i pajetë është dërguar për obduksion.

“Një mashkull kosovar është gjetur i shtrirë në fushë i alivanosur. Në vendin e ngjarjes ka dalur ekipi mjekësor, kanë marrë viktimën për ta dërguar në trajtim mjekësor. Mjeku kujdestar nga emergjenca ka konstatuar se viktima ka ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në obduksion” thuhet në raportin e Policisë.

Ndryshe, brenda 24 orëve të fundit janë arrestuar 26 persona, kurse 12 janë dërguar në mbajtje.

 

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Studentet thonë se në orët e vona në dhomë ka...

Kjo qendër u jep mundësinë mijëra studentëve që studiojnë në Universitetin e Prishtinës të jenë banorë të përkohshëm në këto 8 konvikte që menaxhohen...

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?

Personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik mësohet se është Nysret Cena. Nysret Cena ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Të fundit nga rubrika