Pamja që e shoqëron Himarën pas ngjarjes tragjike është e trishtë

Pamja e plazhit të Potamit në Himarë gjatë së mërkurës është jo e zakonshme. Ngjarja tragjike që ndodhi të martën ka tronditur pushuesit. Kjo vërehet edhe nga fakti se plazhi, përkundër që është sezoni i verës, ka vazhduar të jetë i zbrazur gjatë së mërkurës

Foto e postuar në llogarinë e gazetares Esmeralda Keta

Pas tragjedisë që goditi Himarën, plazha e Potamit është e zbrazët.

Gazetaraja Esmeralda Keta, e cila ishte dëshmitare në ngjarjen e rëndë, ka sjellë pamje të këtij plazhi.

“Mëngjes i trishtë sot në Potam… Një kukull që pret vajzën e vogël të luajë me të, një lule për lulejetën e re që nuk e mbrojtëm dot, rrobat e familjarëve ende mbi shezlong dhe plazhi krejtësisht i braktisur…”, shkruan Esmeralda Keta në Facebook.

Postimi i gazetares vazhdon duke thënë, “ikën të gjithë, ikën të shpëtojnë fëmijët e tyre, sepse nuk ditëm t’u krijojmë një vend të sigurtë”.

“Sot të gjithë jemi fajtorë, e pafajshmja u bë engjëll”, përfundon gazetarja.

Të enjten mbahet protestë për vdekjen tragjike të fëmijës në Himarë

 

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Sulmohet fizikisht kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jashari (VIDEO)

Ne mbledhjen e mbajtur mes mësimdhënësve të shkollës fillore “Ismajl Qemali” në Prishtinë, dhe përfaqësueseve të Sindikatës se Arsimit, një prind futet në mbledhje...

Të fundit nga rubrika