Pas kërkesës së Prokurorisë Themelore, vetëdorëzohet Nuredin Lushtaku

Pas lëshimit të vendimit nga prokurori kujdestar i Prokurorisë Themelore në Mitrovicë për ndalim të Lushtakut, ky i fundit është vetëdorëzuar

Nuredin Lushtaku

Ish-gjenerali dhe njëherësh, ish-nënkryetari i komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtaku është dorëzuar në polici pas urdhërit për ndalimin e tij nga Prokuroria Themelore e Mitrovicës.

Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi i kësaj prokurorie, Valon Preteni.

Ai ka thënë shkurt se “Lushtaku është vetëdorëzuar”.

Më herët të hënën, Prokruroria Themelore e Mitrovicës ka kërkuar nga Gjykata Themelore që të caktojë masën e paraburgimit për Faton Lushtakun dhe Arif Lushtakun.

Njëherësh, masa e njëjtë do të vlejë edhe për ish-gjeneralin, Nuredin Lushtaku.

Lushtaku dhe familjarët e tij dyshohen se kanë plagosur dy zyrtarë policorë të shtunën mbrëma në Skenderaj, si shkak i shqiptimit të një gjobe për kundërvajtje në trafik.

Prokuroria Themelore kërkon paraburgim ndaj të dyshuarve që sulmuan dy policët

Shija e redaktorit

Kosova fiton ndaj Qipros, siguron vendin në Ligën C

Kosova ka shënuar fitore ndaj Qipros me rezultat 5 me 1 në Stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë në kuadër të Grupit 2 në Ligën...

A rrezikon Kosova të ngelet pa punëtorë?

Problemi i ikjes së punëtorëve nuk haset vetëm te personeli mjekësor, por shqetësuese është edhe ikja e fuqisë punëtore të profileve të ndryshme në...

Sa gjenerata duhet të kalojnë që të arrihet marrëveshja në...

“Duhet që dy gjenerata të kalojnë, një veç se ka kaluar”. Kështu kishte deklaruar ish i emëruari i Organizatës së Kombeve të Bashkuara(OKB) si Administrator...

Më të lexuarat

Azemi: Kurti është kryeministër i imi, kurrë nuk kam për...

Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi ka thënë se një herë të vetme nuk është ftuar një përfaqësues nga sektori...

Pas rastit të dhunimit të 11-vjeçares, jep dorëheqje drejtori i...

Të martën e 30 gushtit, ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla ka bërë të ditur se ka pranuar kërkesën për dorëheqje...

Nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të diel, cila parti...

Bazuar në një sondazh të Omnibus/UBO Consulting për matjen e opinionit publik nëse zgjedhjet do të mbaheshin të dielën e 25 shtatorit, Lëvizja Vetëvendosje(LVV)...

Të fundit nga rubrika