Pas kërkesës së Prokurorisë Themelore, vetëdorëzohet Nuredin Lushtaku

Ish-gjenerali dhe njëherësh, ish-nënkryetari i komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtaku është dorëzuar në polici pas urdhërit për ndalimin e tij nga Prokuroria Themelore e Mitrovicës. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi i kësaj prokurorie, Valon Preteni. Ai ka thënë shkurt se “Lushtaku është vetëdorëzuar”. Më herët të hënën, Prokruroria Themelore e Mitrovicës ka … Vazhdoni me leximin e Pas kërkesës së Prokurorisë Themelore, vetëdorëzohet Nuredin Lushtaku