Policia e cilëson si “të dyshimtë” vdekjen e shtetases së huaj në magjistralen Ferizaj – Prishtinë

Policia e Kosovë, e ka cilësuar si “të dyshimtë” vdekjen e shtetases së huaj në magjistralen Ferizaj – Prishtinë

Policia e Kosovës
Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka dhënë detaje mbi vdekjen e një gruaje, e cila është gjetur mbrëmjen e së mërkurës në magjistralen Ferizaj – Prishtinë.

Në raportin 24-orësh të policisë, rasti është cilësuar si “vdekje e dyshuar”.

Viktima raportohet të jetë shtetase e huaj, dhe me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Autostrada “Arbër Xhaferi’’ /  21.02.2024-20:00. Patrulla policore gjatë patrullimit në rrugë-autostradë kanë hasur në një trup të pajetë të një viktime femër-shtetase e huaj.  Njësitet relevante policore,  prokurori dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku është konstatuar vdekja e viktimës. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion. Rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raport.

Gjendet e vdekur një shtetase e huaj në magjistralen Ferizaj – Prishtinë

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika