Rasti i 12-vjeçares në Ferizaj, ngjarja ka ndodhur në shtëpinë e të dyshuarit

Prokuroria në Ferizaj ka dhënë detaje në lidhje me dyshimin e dhunimit ndaj një vajze 12-vjecare nga një person i moshës 19-vjeç

Prokuroria Themelore në Ferizaj

Vendi ku dyshohet se ka ndodhur dhunimi i një vajze 12-vjecare nga Ferizaj, mësohet të jetë shtëpia e te dyshuarit i cili është 19 vjeç.

Ai është arrestuar nga Policia e Kosovës dhe është bërë kërkesa për paraburgim prej 30 ditësh nga Prokuroria Themelore në Ferizaj.

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, për RTV Dukagjinin, ka thënë se viktima ka shkuar me vullnet në shtëpinë e të dyshuarit.

“Ne e kemi bërë kërkesën për paraburgim, viktima është e nacionalitetit shqiptar. Ajo cka dihet deri tash është se viktima ka shkuar me vullnet tek shtëpia e të pandehurit”, ka thënë ai.

Gjykata në Ferizaj, pritet që të martën gjatë ditës të marrë vendim për masën e paraburgimin ndaj të dyshuarit.

Ndryshe, për rastin ka njoftuar Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh.

“Ferizaj 21.11.2022 – 01:00. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se vajza e saj e moshës 12 vjeçare ka dalë nga shtëpia dhe nuk dinte për vendndodhjen e saj. Njësitë policore kanë arrite të gjejnë viktimën”, thuhet në raportin policor.

I dyshuari u bë e ditur se është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje.

I dyshuari për dhunimin e 12-vjeçares është 19 vjeç

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Gruaja që u keqtrajtua tash është në gjendje të mirë

Zhaneta Nura, vajza e gruas e cila u maltretua fizikisht dhe psiqikisht nga një infermiere, tash është mirë dhe është qetësuar. Nura këtë e tha...

Vrasja në QKUK: Gruaja e vrarë ishte shtatzënë, u qëllua...

Gruaja shtatzënë e cila ka humbur jetën, është qëlluar me armë zjarri nga një person i cili dyshohet se është burri i saj. Kështu...

Të fundit nga rubrika